07
gru

Finał Lubuskie na Sportowo

Dnia 06 grudnia 2022 odbył się prawdziwy mikołajkowy Finał Lubuskie na Sportowo.
Po wspaniałych emocjach i zdrowej rywalizacji w piłce nożnej unihokeju, tenisie stołowym i wyścigu rzędów najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 ze Świebodzina. Drugie miejsce zajęła szkoła z Lubięcina, trzecie Szkoła Podstawowa z  Bytnicy, a czwarte w wielkim finale zajęła szkoła z Sulechowa.
Nikt dziś z Drzonkowa nie wyjechał z pustymi rękoma. W rolę Mikołaja wcielił się Dyrektor Ośrodka Bogusław Sułkowski i oprócz pucharów dla drużyn, każdy z uczestników otrzymał paczkę pełną niespodzianek.
Dziękujemy wszystkim szkołom biorącym udział w tegorocznej edycji projektu Lubuskie na Sportowo.
Pokazaliście, że Lubuskie sportem stoi!

galeria zdjęć

Opis projektu
Zadanie polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu cyklu 5 spotkań /imprez sportowych pn.” Lubuskie na sportowo” dla dzieci ze szkół podstawowych z województwa lubuskiego. Cztery spotkania eliminacyjne i jedno spotkanie finałowe. Jako miejsce realizacji projektu wybrano Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie ze względu na bogatą infrastrukturę sportową, dostępność całoroczną obiektów, wykwalifikowaną kadrę. Beneficjentem zadania będą 15-20 - osobowe grupy uczniów klas 4-6szkół podstawowych obu płci z dwoma opiekunami z 6-8 lubuskich szkół podstawowych oraz. Czas realizacji spotkań - od października do grudnia 2022 r.
Dla uczniów szkół podstawowych każdorazowo, podczas jednodniowego pobytu w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zaplanowano udział 2 grup dzieci z różnych szkół w zajęciach sportowych, rywalizację sportową w unihokeju lub/i piłce nożnej lub/i tenisie stołowym oraz poznanie nowej dyscypliny sportu: strzelanie laserowe, a także doskonalenie pływania. Na podstawie wyników rywalizacji sportowej z udziałem 8 grup szkolnych rywalizujących w 4 turach, zostaną wyłonieni zwycięzcy każdej tury, którzy zakwalifikują się do turnieju finałowego. Dla wszystkich chętnych uczestników i opiekunów przewidziano możliwość skorzystania z jaskini solnej. Instruktorzy prowadzący zajęcia uważnie obserwowują uczestników i na koniec prowadzonych zajęć wręczą wyznaczonej przez siebie osobie dyplom „UWAGA TALENT !" W ramach zadania odbędzie się cykl spotkań: 1. 10.2022 - 11.2022 4 spotkania 8 grup po 2 na każde spotkanie. Finał zaplanowano na 06.12.2022.