08
lis

LUBUSKIE NA SPORTOWO

Dziś, tj. 08 listopada 2022 roku odbyło się trzecie z cyklu spotkań projektu LUBUSKIE NA SPORTOWO. Zadanie skierowane jest do uczniów szkół podstawowych. Fiansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Samorządu Województwa Lubuskiego - beneficjentem projektu jest Lubuska Federacja Sportu, a partnerem WOSiR Drzonków.

W dzisiejszym spotkaniu wzięły udział dzieci z Zespołu Szkół w Świdnicy oraz z Zespołu Edukacyjnego w Lubięcinie.

Po emocjonujących rozgrywkach w piłce nożnej, unihokeju oraz tenisie stołowym, które zakończyły się finałem w wykonaniu nauczycieli, wyłoniono zwycięską szkołę - dzieci z Lubięcina wezmą udział w Wielkim Finale, który odbędzie się 06 grudnia 2022 roku.

Zapraszamy do galerii zdjęć!

Opis projektu:

Zadanie polega na zorganizowaniu i przeprowadzeniu cyklu 5 spotkań /imprez sportowych pn.” Lubuskie na sportowo” dla dzieci ze szkół podstawowych z województwa lubuskiego. Cztery spotkania eliminacyjne i jedno spotkanie finałowe. Jako miejsce realizacji projektu wybrano Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji w Drzonkowie ze względu na bogatą infrastrukturę sportową, dostępność całoroczną obiektów, wykwalifikowaną kadrę. Beneficjentem zadania będą 15-20 - osobowe grupy uczniów klas 4-6szkół podstawowych obu płci z dwoma opiekunami z 6-8 lubuskich szkół podstawowych oraz. Czas realizacji spotkań - od października do grudnia 2022 r. 

Dla uczniów szkół podstawowych każdorazowo, podczas jednodniowego pobytu w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie zaplanowano udział 2 grup dzieci z różnych szkół w zajęciach sportowych, rywalizację sportową w unihokeju lub/i piłce nożnej lub/i tenisie stołowym oraz poznanie nowej dyscypliny sportu: strzelanie laserowe, a także doskonalenie pływania. Na podstawie wyników rywalizacji sportowej z udziałem 8 grup szkolnych rywalizujących w 4 turach, zostaną wyłonieni zwycięzcy każdej tury, którzy zakwalifikują się do turnieju finałowego.  Dla wszystkich chętnych uczestników i opiekunów przewidziano możliwość skorzystania z jaskini solnej. Instruktorzy prowadzący zajęcia uważnie obserwowują uczestników i na koniec prowadzonych zajęć wręczą wyznaczonej przez siebie osobie dyplom „UWAGA TALENT !" W ramach zadania odbędzie się cykl  spotkań: 1. 10.2022 - 11.2022 4 spotkania 8 grup po 2 na każde spotkanie. Finał zaplanowano na 06.12.2022.