10
cze

Sprawny i Świadomy Senior

W dniach 6-9 czerwca 2022 r. w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego w Drzonkowie tanecznym krokiem zakończył się I etap zadania „Sprawny i świadomy senior” w ramach Programu Ministerstwa Sportu i Turystyki „Sport dla wszystkich”.  Zadanie zostało dofinasowane ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz ze środków Samorządu Województwa Lubuskiego.
Realizatorem projektu była Lubuska Federacja Sportu w Zielonej Górze a patrnerem Uniwersytet Zielonogorski.
Podczas czterodniowego pobytu seniorów z lubuskich Uniwersytetów Trzeciego Wieku, w programie znalazły się zajęcia sportowe: boccia, nordic walking, taniec, fitness na sali i strzelanie laserowe oraz warsztaty: trening profilaktyczny na krzesłach i ćwiczenia z taśmami terapeutycznymi.  W bloku rekreacyjnym uczestnicy skorzystali z basenu oraz pobytu w jaskini solnej. Przygotowane w przedostatnim dniu pobytu  wspólne biesiadowanie przy grillu na świeżym powietrzu stanowiło wspaniałą okazję do  integracji słuchaczy UTW.
Ważnym elementem programu był wykład przeprowadzony przez wykładowcę Uniwersytetu Zielonogórskiego dr Ewę Nowacką –Chiari pt. „Sarkopenia – czy można ją powstrzymać?”, będący źródłem cennych informacji i porad jak zachować sprawność fizyczną i psychiczną przez długie lata. 
 
 Pogoda dopisała, a uczestnicy tryskali energią i zarażali pozytywnym nastawieniem oraz świetnymi humorami. Podziwiając końcowe występy taneczne, pogratulowaliśmy wszystkim seniorom  aktywnej postawy podczas wspólnych zajęć oraz życzyliśmy dobrego zdrowia!
Zdjęcia znajdziecie na profilu facebook Ośrodka