25
maj

Sprawny i Świadomy Senior

W dniach 06-09.06.2022 r. odbędą się w Drzonkowie zajęcia dla Seniorów.
Zadanie jest dofinasowane ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz ze środków Samorządu Województwa Lubuskiego.

Projekt ma na celu inicjowanie aktywności fizycznej wśród seniorów, propagowanie aktywnego i zdrowego trybu życia poprzez aktywność fizyczną i aktywny styl życia.

Do współpracy w realizacji zadaniu zaproszono Uniwersytet Zielonogórski, który kształci  w zakresie wsparcia wieloaspektowej aktywności seniorów poprzez pobudzenie intelektualne, fizyczne i społeczne oraz w zakresie żywienia i dietetyki z uwzględnieniem chorób typowych dla wieku dojrzałego. 

W programie pobytu znajdują się zajęcia sportowe: boccia, nordic walking, fitness, fitness na sali i strzelanie laserowe, które poprawią kondycję fizyczną uczestników zadania.

Ponadto zaplanowaliśmy blok rekreacyjny, podczas którego uczestnicy będą mogli skorzystać z basenu oraz pobytu w jaskini solnej, który wspomaga terapie lecznicze takich schorzeń, jak: choroby górnych dróg oddechowych, schorzenia sercowo-naczyniowo, choroby skóry, spadki odporności, nerwice, stany przemęczenia.

Jednym z elementów projektu jest również blok taneczny. Taniec w skuteczny sposób redukuje stres i pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie. Pozwala pozbyć się negatywnych myśli i dać upust emocjom. Obok odchudzania, ważną zaletą tego rodzaju ruchu jest obniżenie ciśnienia krwi, usprawnienie krążenia, a także zmniejszenie ryzyka cukrzycy. Udział w zajęciach tanecznych powoduje również zwiększenie możliwości ruchowych ciała.