02
mar

Lubuskie solidarne z Ukrainą

Lubuszanie solidaryzują się z Ukrainą
Mieszkańcy województwa lubuskiego są gotowi pomóc Ukraińcom doświadczonym przez wojnę z Rosją. Na Facebooku powstała właśnie grupa „Lubuskie dla Ukrainy”, poprzez którą zapewnione będzie różnego rodzaju wsparcie.
Założycielką grupy jest Zofia Szozda, przewodnicząca Wojewódzkiej Rady Kobiet i społeczniczka. – Witajcie, jest to grupa, której celem będzie realna i namacalna pomoc dla osób z Ukrainy w przypadku, jeżeli dojdzie do najgorszego, że będą zmuszone uciekać ze swojego kraju i szukać bezpiecznego miejsca u nas, w naszym województwie, w naszych miastach – napisała w swoim poście.
W ramach grupy Lubuszanie mogą zaoferować Ukraińcom schronienie, miejsce pracy czy zorganizować zbiórkę darów. Mile widziani są także tłumacze i osoby udzielające korepetycji z języka polskiego. Jest pierwszy odzew – mieszkańcy regionu proponują również inne formy wsparcia, np. bezpłatną pomoc psychologiczną.
Aby zgłosić się do udzielenia pomocy, wystarczy dołączyć do grupy (facebook.com/groups/517704906738818) i napisać wiadomość w poście lub w komentarzu.