20
wrz

Aquaduathlon

W sobotę 19.09.2015 odbyła się ogólnopolska impreza AQUADUATHLON. W zawodach w konkurencji indywidualnej brało udział 82 zawodników i zawodniczek oraz w konkurencji sztafet rodzinnych 80 osób. W sumie w zawodach wystartowały 162 osoby z czterech województw: zachodniopomorskiego, dolnośląskiego, śląskiego i lubuskiego.

Impreza miała charakter promowania i zachęcania dzieci oraz ich rodziców do uprawiania sportu. Na zawodach wręczali medale nasi olimpijczycy Szymon Staśkiewicz, Bartosz Majewski i Łukasz Klekot.

Wielka wagę przywiązaliśmy do promocji województwa lubuskiego. Miejsce w którym odbyliśmy imprezę, Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji im. Zbigniewa Majewskiego jest jednym z nielicznych w Polsce, który w tak perfekcyjny sposób potrafi przygotować obiekty sportowe na wszelkiego rodzaju imprezy masowe.

Oprócz zmagań sportowych przygotowane były atrakcje dla uczestników i kibiców: dmuchane zjeżdzalnie, zabawa w footbubbleball oraz poczęstunek.

 Wszystkim uczestnikom zmagań sportowych bardzo dziękujemy. W szczególność rodzicom którzy wystartowali w zawodach  zachęcając swoją postawą do uprawiania sportu  swoich dzieci.

W imieniu Lubuskiej Federacji Sportu oraz Zielonogórskiego Klubu Sportowego bardzo dziękujemy.

Impreza została sfinansowana ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz  Zarządu Województwa Lubuskiego